Nokia geri mi dönüyor? - WebioTR
Anasayfa / Teknoloji Haberleri / Nokia geri mi dönüyor?

Nokia geri mi dönüyor?

Bir kaç sene öncesi telefon tasarım, üretim ve AR&GE departmanlarını Microsoft’a satan Finlandiya’lı firma yavaş yavaş hayata geri dönüyor. Geçtiğimiz günlerde yeni teknolojisi ve bu teknoloji ile ürettiği ürünü olan OZO’yu tanıtan Nokia, mobil sektöre de geri dönüşün sinyallerini de verdi.

360 derece sanal gerçeklik teknolojisi üzerine kafa yoran Nokia, geliştirdiği çoklu kamera ve gps entegrasyon sistemi ile ürettiği OZO’yu kullanıcılarının beğenisine sundu. İlk olarak sponsorluk anlaşması imzaladıkları “One Republic” isimli müzik grubunun “Kids” isimli şarkısına çekilen klipte kullanılan OZO, yüksek çözünürlük ve lazerli sensörleri ile nesnelerin 3 boyutlu algoritmasını çıkartan kamera, sanal gerçeklik kameraları kategorisinde teknolojisiyle zirveye oturmuş durumda.

Lansman esnasında cep telefonu konusuna da değinen Nokia yöneticileri, 2000lerde ortalığı kasıp kavuran bir firma olduklarını, ardından değişen trende ayak uyduramayıp bu konuda işinin ehli bir firmayla anlaştıklarını (Microsoft’u kastediyorlar), üretim bantları dahil tüm deparmanları kapattıkları için henüz bir mobil departmanlarının olmadığını, şimdilik ekipman konusunda geliştirme yaptıklarını fakat ileride elbette akıllı telefon kategorisine yönelebileceklerini belirttiler.

Biz de o 3310’lu 6600’lı zamanlarını özlemle andığımız Nokia’ya başarılar dileyelim.

Hakkında NecatiGZL

Bunlarıda Dene

Yeni çıkan Apple iPhone 7’yi almamanız için 7 neden

Merhaba webiotr okuyucuları bugün detaylı araştırmalarımız ve karşılaştırmalarımızla henüz 7 Eylül’de tanıtılan Apple iPhone 7 …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir